آندوسکوپیآندوسکوپی در مطباخذ نوبت آندوسکوپیدستگاه گوارش

۱۰ نکته لازم و مفید برای انجام اندوسکوپی

قبل از انجام آندوسکوپی توسط پزشک حتما به این نکات توجه کنید - متخصص گوارش در مشهد

اگر شما مجبور به انجام آندوسکوپی هستید باید حتما موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

ده نکته برای انجام عمل آندوسکوپی

 ۱- قبل از انجام اندوسکوپی، درصورتی که به بیماری هایی مانند هپاتیت و یا ایدز مبتلا هستید، حتما پزشک را در جریان بگذارید. زیرا پزشکان برای جلوگیری از انتقال این بیماری ها به دیگران، از آندوسکوپ های مخصوص این بیماران استفاده می کنند.

 ۲-قبل از انجام اندوسکوپی پزشک را در جریان داروهای مصرفی خود قرار دهید. ممکن است نیاز باشد داروهایی مانند داروهای ضد انعقاد برای یک یا چند روز قبل از انجام آندوسکوپی قطع شوند.

 ۳- اگر به اختلالاتی مشابه اختلالات خون زیری دهنده مبتلا هستید می بایست قبل از انجام آندوسکوپی پزشک را در جریان این امر قرار دهید.

 ۴- هنگام مراجعه برای انجام آندوسکوپی، تمامی مدارک پزشکی خود را به همراه ببرید.

 ۵- روز انجام اندوسکوپی، به تنهایی به مطب مراجعه نکنید و حتما شخصی را با خود به همراه بیاورید تا در راه بازگشت به منزل مراقب شما باشد.

 ۶- اگر نگران درد در هنگام انجام آندوسکوپی هستید، لازم به ذکر است که اکثر پزشکان معمولا از داروهای مسکن به قدر کافی استفاده می کنند تا این امر برای بیمار قابل تحمل باشد. در مطب دکتر مهدی افضل آقایی، انجام عمل آندوسکوپی با داروی بیهوشی انجام شده و بیمار ابدا دردی را در حین انجام آندوسکوپی احساس نخواهد کرد. حتی پس از انجام اندوسکوپی نیز، تا به حال بیماران از هیچ گونه دردی شکایت نداشته اند.

چرا که بعضا دیده شده افراد پس از انجام آندوسکوپی دچار درد در گلو می شوند. لازم به ذکر است اگر آندوسکوپی توسط پزشک بدون استفاده از هرگونه زور و خشونت انجام شود، به هیچ عنوان علائمی مانند گلو درد و … پس از انجام اندوسکوپی وجود نخواهد داشت.

 ۷- گاهی انجام شرایط خاصی برای بعضی آندوسکوپی ها ضروری است. برای مثال برای انجام اندوسکوپی معده می بایست چندین ساعت قبل از انجام آندوسکوپی ناشتا باشید. و یا گاهی نیاز است برای دیگر آندوسکوپی ها از روش هایی مانند تنقیه استفاده کنید. درباره نیاز به انجام این اقدامات حتما می بایست با پزشک مشورت کرده و به تمام توصیه های وی عمل کنید تا در زمان انجام اندوسکوپی مشکلی برای شما ایجاد نگردد.

 ۸- در حین انجام اندوسکوپی گاهی نیاز به نمونه برداری توسط پزشک است. پزشک ممکن است یک نمونه از بافت معده را بردارد و آن را برای آزمایش به آزمایشگاه بفرستد تا در زیر میکروسکوپ بررسی شود. به دلیل اینکه از روی این نمونه بیماری تشخیص داده می شود لذا حتما پیگیر نتیجه نمونه بردای خود باشید.

 ۹- در بعضی اوقات شرایطی پیش می آید که نیاز است بیمار چندین ساعت پس از انجام اندوسکوپی تحت نظر بماند لذا بهتر است برنامه زمانی خود را برای هرگونه اتفاقات احتمالی تنظیم نمایید.

 ۱۰- اگر پس از انجام اندوسکوپی دچار مشکلاتی مانند خون ریزی و یا درد بیش از اندازه شدید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه نمایید.

چه زمان دکتر برای بیمار اندوسکوپی در مطب را تجویز می کند؟

به شما توصیه می کنیم برای اطلاع از نحوه انجام آندوسکوپی در مطب و آشنایی با شرایط آن بر روی عکس زیر کلیک نمایید:

دکتر مهدی افضل آقایی، فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد در شهر مشهد دارای بورد فوق تخصصی

انجام عمل آندوسکوپي و کولونوسکوپی در مطب با بیهوشی و بدون درد، با کمترین هزینه و بهترین کیفیت جهت رفاه حال بیماران عزیز

جهت اخذ نوبت می توانید همه روزه با شماره (۰۵۱)۳۸۷۰۴۰۶۶ تماس حاصل فرمایید.

آدرس مطب: مشهد- بلوار کوثر- بین كوثر ۲و۴ – ساختمان فارابي – طبقه دوم

متخصص گوارش در مشهد

*متخصص گوارش در مشهد*
برچسب ها

Mahdi Afzal Aghaie

"مادامی که درد و تلخی زندگی دیگران را شیرین می کنی، بدان که زندگی می کنی ..." با آرزوی سلامتی و بهبود برای تمامی شما عزیزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن