دستگاه گوارشغربالگری سرطان های گوارشی

تصویربرداری و غربالگری سرطان روده بزرگ

تصویربرداری و غربالگری سرطان روده بزرگ

سرطان روده بزرگ در روده بزرگ  ایجاد می شود. هدف اصلی غربالگری سرطان روده بزرگ جلوگیری از مرگ ناشی از سرطان روده بزرگ است. آزمایش غربالگری می تواند به شناسایی سرطانها در مرحله اولیه و بالقوه قابل درمان کمک کند. غربالگری همچنین می تواند با شناسایی و درمان رشد غیر طبیعی پیش سرطانی که می توان قبل از بدخیم شدن از بین برد ، از بروز سرطان جلوگیری کند.

بسته به خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ ، بزرگسالان باید از ۵۰ سالگی یا زودتر تحت غربالگری سرطان روده بزرگ قرار بگیرند.

چندین آزمایش در دسترس است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. آزمایش غربالگری مطلوب به  شما و خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ بستگی دارد.

در این پست و پست های آتی خطرات سرطان روده بزرگ ، آزمایش های غربالگری موجود و توصیه هایی برای غربالگری بر اساس خطرات شما مورد بحث قرار گرفته است.

چرا غربالگری سرطان روده بزرگ انجام می شود؟

بیشتر سرطانهای کولورکتال از پولیپهای پیش سرطانی ایجاد می شوند. پولیپ ها رشدی هستند که در آستر روده بزرگ بوجود می آیند و وقتی روده توسط آندوسکوپی (کولونوسکوپی یا سیگموئیدوسکوپی) یا اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT) (CT کلونوگرافی [CTC]) معاینه می شود ، قابل مشاهده است.

دو نوع پولیپ وجود دارد: آدنوماتوز و هایپرپلاستیک. پولیپهای آدنوماتوز با گذشت زمان می توانند سرطانی شوند. این پیشرفت در اکثر افراد حداقل ۱۰ سال طول می کشد. آزمایشهای غربالگری سرطان روده بزرگ با شناسایی پولیپ یا سرطانهای اولیه انجام می شود.

اگر پولیپ یا سرطان یافت شود ، برای جلوگیری از جدی تر شدن، برداشته می شود. غربالگری منظم و از بین بردن پولیپ ، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد (با کولونوسکوپی تا ۹۰ درصد).

تشخیص زودرس سرطانهایی که در حال حاضر در روده بزرگ وجود دارند ، احتمال درمان موفقیت آمیز را افزایش می دهد و احتمال مرگ در نتیجه سرطان را کاهش می دهد.

بررسی اجمالی بر کلسیم و ویتامین دی

خواندن این مطلب نیز به شما پیشنهاد می شود:
طرز کار آندوسکوپ و انجام عمل آندوسکوپی در مطب

انجام غربالگری سرطان های گوارشی (کولون، معده، کبد و پانکراس) در مطب با بیهوشی و بدون درد، با تخفیف ویژه جهت تشویق بیماران به چک آپ و پیگیری وضعیت سلامتی دستگاه گوارش

جهت اخذ نوبت می توانید همه روزه با شماره (۰۵۱)۳۸۷۰۴۰۶۶ تماس حاصل فرمایید.

آدرس مطب: مشهد- بلوار کوثر- بین كوثر ۲و۴ – ساختمان فارابي – طبقه دوم

متخصص گوارش در مشهد

*متخصص گوارش در مشهد*
برچسب ها

Mahdi Afzal Aghaie

"مادامی که درد و تلخی زندگی دیگران را شیرین می کنی، بدان که زندگی می کنی ..." با آرزوی سلامتی و بهبود برای تمامی شما عزیزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن