آندوسکوپی در مطباخذ نوبت آندوسکوپیاخذ نوبت کولونوسکوپیدستگاه گوارشکولونوسکوپی در مطب

توضیح چند اصطلاح در رابطه با تشخیص و درمان بیماری ها

خدمات ارائه شده در مطب - متخصص گوارش در مشهد

در این نوشته قصد داریم به بررسی اصطلاحات رایج پزشکی در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها بپردازیم. برای آشنایی هرچه بیشتر بهتر است هر یک از این موارد را به صورت جداگانه بررسی نماییم:

آندوسکوپی

آندوسکوپی روشی برای تشخیص و درمان بیماری های دستگاه گوارش مانند معده و روده است که توسط پزشک در مطب و با بیهوشی موضوعی و بدون درد صورت میگیرد.

طرز کار آندوسکوپ و انجام عمل آندوسکوپی در مطب

ERCP

این روش برای تشخیص و درمان بیماری های غدد پانکراس و مجاری صفراوی مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی شبیه به گرفتگی های مجاری صفرا از این روش استفاده می شود. همچنین بدون داشتن ریسک بالا و نیاز به عمل جراحی، درمان امکان پذیر می شود.

گسترودئودنوسکوپی

با استفاده از این روش مجاری غذا، معده، روده و اثنی عشر بررسی می شود. تشخیص بیماری هایی از جمله ورم و زخم معده، و همچنین سرطان معده توسط این روش امکان پذیر گشته و می توان از آن ها بافت برداری نیز نمود. در گسترودئودنوسکوپی اجسام خارجی و پلیپ ها خارج گشته و حتی می توان خون ریزی های زخم معده را نیز بدون نیاز به عمل جراحی متوقف کرد. امکان رفع تنگی مجاری غذا و خروجی معده نیز وجود دارد.

کولونوسکوپی

با استفاده از روش کولونوسکوپی تشخیص بیماری های روده بزرگ میسر می شود و حتی می توان از آن نمونه برداری نیز انجام داد. در حین بروز پلیپ و یا در شرایط مشابه، در حین کولونوسکوپی می توان با سوزاندن و یا انجام عمل جراحی بیماری را درمان نمود.

اگر تمایل دارید در رابطه با این عمل بیشتر بدانید بر روی تصویر زیر کلیک نمایید:

کولونوسکوپی

رکتوسیگموئیدوسکوپی

با روش رکتوسیگموئیدوسکوپی پزشک قادر است که ۳۰ الی ۴۰ سانتی متری انتهای روده بزرگ را که رکتوم و کولون سیگموئید نامیده می شود بررسی نماید. در این روش از یک آلت نازک و منعطف استفاده می شود که دارای منبع روشنایی و دوربین است. در بیماری هایی مانند سرطان روده بزرگ، خونریزی مقعدی، درد و التهاب و همچنین اسهال بدون دلیل از این عمل استفاده می شود.

دکتر مهدی افضل آقایی، فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد در شهر مشهد دارای بورد فوق تخصصی

انجام عمل آندوسکوپي و کولونوسکوپی در مطب با بیهوشی و بدون درد، با کمترین هزینه و بهترین کیفیت جهت رفاه حال بیماران عزیز

جهت اخذ نوبت می توانید همه روزه با شماره (۰۵۱)۳۸۷۰۴۰۶۶ تماس حاصل فرمایید.

آدرس مطب: مشهد- بلوار کوثر- بین كوثر ۲و۴ – ساختمان فارابي – طبقه دوم

متخصص گوارش در مشهد

*متخصص گوارش در مشهد*
برچسب ها

Mahdi Afzal Aghaie

"مادامی که درد و تلخی زندگی دیگران را شیرین می کنی، بدان که زندگی می کنی ..." با آرزوی سلامتی و بهبود برای تمامی شما عزیزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن