آندوسکوپیآندوسکوپی در مطبدستگاه گوارش

طرز کار آندوسکوپ و انجام عمل آندوسکوپی در مطب

متخصص گوارش در مشهد

انجام عمل آندوسکوپی در پزشکی در حقیقت عمل دیدن و مشاهده درون بدن با مقاصد تشخیصی و درمانی است که با دستگاهی به نام آندوسکوپ صورت می گیرد. نام دیگر آندوسکوپی همان درون بینی است. در زیر تصویر یک آندوسکوپ انعطاف پذیر را مشاهده می کنید.

روش کار آندوسکوپی

در واقع اصل کار آندوسکوپی با استفاده از یک آینه و نور بازتابیده شده است که پزشکان برای دیدن پوشش مری و معده از این روش استفاده می کنند. در آندوسکوپی یک لوله ضخیم از حلق بیماران عبور داده می شود که ممکن است برای بیمار ناراحت کننده به نظر برسد. به همین دلیل در اکثر مواقع آندوسکوپی در مطب پزشک با بیهوشی سطحی و خفیف انجام می گیرد.

توضیح چند اصطلاح در رابطه با تشخیص و درمان بیماری ها

در عین عمل آندوسکوپی، تصاویر گرفته شده از بدن به یک واحد پردازشگر ویدیویی منتقل می شود. در بیشتر عمل های آندوسکوپی فعلی از ویدیو و دوربین های عکاسی استفاده می شود اما به تازگی آزمایشاتی نیز بر روی یک دوربین کوچک بلعیدنی انجام شده است که اصطلاحا از آن با عنوان کپسول آندوسکوپی یاد می شود. در این روش بیمار کپسولی را می بلعد که در آن یک دوربین تعبیه شده و تصویر را از طریق ارتباط بی سیم به دستگاهی که در خارج از بدن بیمار وجود دارد ارسال می کند. در زیر تصویر یک کپسول آندوسکوپی را مشاهده می نمایید.

کپسول آندوسکپی
کپسول آندوسکپی

پیشنهاد مطالعه :

سوء هاضمه عملکردی و علل آن

آندوسکوپی

آمادگی های قبل از انجام عمل آندوسکوپی

یکی از مهم ترین مسائلی که می بایست قبل از انجام عمل آندوسکوپی رعایت کنید نخوردن غذا است. به طول کلی ۶ الی ۸ ساعت قبل از انجام عمل آندوسکوپی باید از خوردن غذا امتناع کنید اما خوردن آب تا دو ساعت قبل از انجام عمل بلامانع است. بهتر است حتما با یک همراه برای انجام عمل مراجعه نمایید چرا که بعد از بیهوشی و یا تجویز آرامبخش توسط پزشک شما را تا منزل همراهی نماید.

گر تمایل دارید در رابطه با نحوه انجام آندوسکوپی در مطب پزشک اطلاعات بیشتری کسب نمایید به شما توصیه می کنیم بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

اندوسکوپی

دکتر مهدی افضل آقایی، فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد در شهر مشهد دارای بورد فوق تخصصی

انجام عمل آندوسکوپي و کولونوسکوپی در مطب با بیهوشی و بدون درد، با کمترین هزینه و بهترین کیفیت جهت رفاه حال بیماران عزیز

جهت اخذ نوبت می توانید همه روزه با شماره (۰۵۱)۳۸۷۰۴۰۶۶ تماس حاصل فرمایید.

آدرس مطب: مشهد- بلوار کوثر- بین كوثر ۲و۴ – ساختمان فارابي – طبقه دوم

متخصص گوارش در مشهد

*متخصص گوارش در مشهد*
برچسب ها

Mahdi Afzal Aghaie

"مادامی که درد و تلخی زندگی دیگران را شیرین می کنی، بدان که زندگی می کنی ..." با آرزوی سلامتی و بهبود برای تمامی شما عزیزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن