غربالگری سرطان های گوارشی (با تخفیف 10 درصدی) در مطب دکتر مهدی افضل آقایی

غربالگری = افزایش امید به زندگی

با غربالگری و مراجعه به موقع احتمال ابتلا به سرطان را کاهش و امکان ریشه کن کردن آن را افزایش دهید.

غربالگری سرطان

غربالگری سرطان چیست؟

غربالگری سرطان روشی است که پزشکان بدن را به منظور یافتن برخی از اشکال سرطان بررسی می کنند و این روش زمانی انجام می گیرد که بیمار هیچ نشانه ای ندارد. هدف از غربالگری سرطان یافتن سرطان ها قبل از به وجود آمدن علائم سرطان است.

برای انواع مختلف سرطان ها آزمایش های مختلفی بر روی فرد انجام می گیرد. سن شروع غربالگری سرطان، بستگی به نوع سرطان دارد. چرا که سرطان های مختلف در برهه های مختلف از زندگی یک فرد اتفاق می افتد.

چرا اشخاص می بایست آزمایشات غربالگری سرطان را انجام دهند؟

اساساً هدف اصلی انجام غربالگری این است که سرطان را در مراحل اولیه یعنی زمانی که هیچ علائم و نشانه‌ای ندارد، شناسایی کند که به دنبال این تشخیص به هنگام پروسه درمان کوتاه‌تر و در دسترس تر و نتیجه‌بخش‌تر خواهد بود و به دنبال آن میزان بقا افزایش می‌یابد

غربالگری یا واژه ملموس و متداول آن در سطح جامعه یعنی چکاپ، تا میزانی اهمیت دارد که سازمان بهداشت جهانی آن را یکی از مهم‌ترین سلاح‌های مبارزه با سرطان معرفی کرده‌است.

نکته بسیار حائز اهمیت این است که هنگامی‌که دکتر پیشنهاد غربالگری می‌دهد، به این معنا نیست فرد مبتلا به سرطان می‌باشد بلکه تست غربالگری زمانی انجام می‌شود که فرد هیچ علامت یا نشانه‌ای از سرطان ندارد و صرفاً هدفی جز پیشگیری نخواهد داشت.

غربالگری سرطان های گوارشی که در مطب دکتر مهدی افضل آقایی فوق تخصص گوارش، کبد و آندوسکوپی صورت می گیرد، شامل چهار دسته کلی است:

 

 

1- غربالگری سرطان معده

 

2- غربالگری سرطان پانکراس

 

3- غربالگری سرطان روده

 

4- غربالگری سرطان کبد

 

 

 

غربالگری سرطان

بیمه های طرف قرارداد در مطب دکتر مهدی افضل آقایی

جهت ارتقاء سطح سلامت در جامعه و رفاه حال بیماران عزیز تلاش حداکثری ما بر این بوده است که حدالامکان بیمه های مختلف را در مطب تحت پوشش قرار دهیم.

بیمه های طرف قرارداد در مطب دکتر مهدی افضل آقایی، فوق تخصص گوارش، کبد و آندوسکوپی به شرح زیر می باشد:

بیمه خویش فرما

بیمه تامین اجتماعی

بیمه نیروهای مسلح

بیمه بانک صادرات

بیمه بانک کشاورزی

بیمه بانک سپه

روستایی با مهر ارجاع

1- غربالگری سرطان معده

غربالگری سرطان

سرطان معده باعث مرگ افراد بسیاری در سرتاسر جهان می‌شود. شیوع این بیماری در مردان دوبرابر زنان است و چهارمین سرطان شایع در جهان محسوب می‌گردد.

 علائم و نشانه‌های اولیه سرطان معده گول زننده و مشابه ناراحتیهای گوارشی است به طوریکه افراد سعی دارند با پرهیز غذایی و درمان خودسرانه بهبود پیدا کنند. «کاهش وزن و بی‌اشتهایی» علامت مهمی در تشخیص سرطان معده است.

در مراحل اولیه ناراحتیهای گوارشی چون تهوع، بی اشتهایی، کاهش وزن، درد ملایم و متناوب و در مراحل پیشرفته وجود خون در مدفوع و مدفوع سیاه رنگ و در مراحل پیشرفته تر استفراغ خونی بروز می‌کند.

کشور ما جزو جوامع با ریسک بالا در معرض خطر ابتلا به سرطان معده قرار داد. به همین دلیل است که غربالگری سرطان معده در افرادی که سابقه فامیلی ابتلا به سرطان معده را دارند، آغاز می گردد.

غربالگری سرطان معده به وسیله آندوسکوپی و هر دو تا سه سال یکبار انجام می شود و در مطب دکتر مهدی افضل آقایی، جهت کاهش هزینه های غربالگری و بهبود وضعیت سلامت جامعه، همچنین جهت تشویق بیماران به پیگیری وضعیت سلامت دستگاه گوارش، تخفیف ویژه ای برای آندوسکوپی های غربالگری در نظر گرفته شده است.

قیمت اندوسکوپی

2- غربالگری سرطان لوزالمعده و یا پانکراس

سرطان لوزالمعده یا سرطان پانکراس زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های درون غده لوزالمعده که پشت معده قرار دارد، به صورت خارج از کنترلی شروع به تکثیر می‌کنند و یک توده تشکیل می‌دهند. این سلول‌های سرطانی توانایی حمله به دیگر بخش‌های بدن را دارند.

سرطان پانکراس به ندرت در سنین پایین‌تر از ۴۰ سالگی رخ می‌دهد. عوامل خطر سرطان پانکراس شامل استعمال دخانیات، مرض چاقی، دیابت و شرایط ژنتیکی خاص و نادر می شود.

علائم و نشانه های رایج‌ترین نوع سرطان پانکراس شامل: زردی پوست، درد شکم یا درد کمر، کاهش وزن بدون دلیل، کم رنگی مدفوع، ادرار تیره و بی اشتهایی است.

معمولاً در مراحل اولیهٔ بیمارِی، نشانه ای وجود ندارد و نشانه هایی که شاخص بیماری هستند، و به اندازه‌ای خاص هستند که بتوانند ما را به سرطان پانکراس مشکوک کنند، معمولاً زمانی بروز پیدا می‌کنند که بیماری به مرحلهٔ پیشرفتهٔ خود رسیده‌است.

تا زمانی که سرطان پانکراس تشخیص داده شود، معمولاً بیماری به نقاط دیگر بدن نیز گسترش یافته‌است.

سرطان پانکراس

3- غربالگری سرطان روده یا کولون

یکی از شایعترین علت سرطان های روده بزرگ پولیپ ها هستند. پولیپ ها ضایعات گوشتی بوده که به صورت قارچ از دیواره روده بیرون زده و مهم ترین علت ابتلا به سرطان کولون می باشند.

از زمان تشکیل پولیپ تا زمانی که تبدیل به سرطان شوند، حدود 10 سال به طول می انجامد.

افراد از لحاظ ریسک ابتلا به سرطان کولون در دو دسته ریسک متوسط و ریسک بالا قرار می گیرند.

در دسته ریسک متوسط ابتلا به سرطان کولون، از سن پنجاه سالگی هر ده سال یکبار انجام کولونوسکوپی توصیه می شود.

کسانی که سابقه فامیلی ابتلا به پولیپ یا سرطان روده بزرگ را دارند در ریسک بالای ابتلا به سرطان روده قرار گرفته و توصیه می شود از سن چهل سالگی یا ده سال زودتر از زمانی که شخص (اقوام درجه یک و دو) مبتلا به سرطان کولون شده است، بسته به اینکه کدام یک زودتر اتفاق افتاده است، هر 5 سال یک بار کولونوسکوپی انجام شود.

غربالگری سرطان کولون به وسیله کولونوسکوپی انجام می شود و در مطب دکتر مهدی افضل آقایی، جهت کاهش هزینه های غربالگری و بهبود وضعیت سلامت جامعه، همچنین جهت تشویق بیماران به پیگیری وضعیت سلامت دستگاه گوارش، تخفیف ویژه ای برای کولونوسکوپی های غربالگری در نظر گرفته شده است.

قیمت کولونوسکوپی

4- غربالگری سرطان کبد

غربالگری سرطان کبد برای بیماران مبتلا به انواع هپاتیت ها و سیروز کبدی انجام می شود. این غربالگری هر شش ماه یکبار به صورت سونوگرافی و آزمایشات کبدی انجام شده که از لحاظ تشخیصی، سونوگرافی بازده بهتری را داراست.

هیچ محدودیت سنی در رابطه با سرطان کبد وجود نداشته و غربالگری در تمام بیماران مبتلا به سیروز و هپاتیت انجام می شود. 

آدرس و شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر

شماره تماس :

051-38704066 و 38704067-051

آدرس: مشهد – بلوار کوثر- بین کوثر 2 و 4 – ساختمان پزشکان فارابی – طبقه دوم – مطب دکتر مهدی افضل آقایی

بستن